3059Y-1-102LF
微調器
  • RoHS:无铅 / 符合限制有害物质指令(RoHS)规范要求
  • 包装方式:管件
更新日期:2024-04-01 00:04:00
3059Y-1-102LF
微調器
产品简介:TRIMMER 1K OHM 1W TH
  • 包装方式:管件
  • 标准包装:10
  • 类别:电位计,可变电阻器
  • 家庭:微調器
  • 系列:Trimpot® 3059 - 密封式
  • 电阻(欧姆):1k
  • 功率(瓦特):1W
  • 容差:±10%
  • 温度系数:±100ppm/°C
  • 匝数:22
  • 调节型:侧面调节
  • 电阻材料:金属陶瓷
  • 安装类型:通孔
  • 端接类型:PC 引脚
  • 包装:管件
  • 尺寸/尺寸:长方形 - 1.250" L x 0.190" W x 0.315" H(31.75mm x 4.83mm x 8.00mm)
  • 其它名称:3059Y-1-102LF-ND3059Y-102LF
3059Y-1-102LF 数据手册
数据手册 说明 数量 操作
3059Y-1-102LF
POT, TRIM, 1KOHM, 22TURN, 10%, LEAD; Tra; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:22; Resistance Tolerance:± 10%; Series:3059Y; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Horizontal; Approval Category:MIL-R-22097; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:2ohm; External Length / Height:8mm; Fixing Centres:25.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.8mm; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:PCB M...
1页,119K 查看
3059Y-1-102LF
1k Ohm 1W PC Pins Chassis Mount Trimmer Potentiometer Cermet 22 Turn Side Adjustment