15KPA18A
  • 包装方式:带卷 (TR)
更新日期:2024-04-01 00:04:00
15KPA18A
TVS - 二极管
产品简介:DIODE TVS 18V 15000W AXL UNI 5%
  • 封装:P600,轴向
  • 包装方式:带卷 (TR)
15KPA18A 供应商
  • 公司
  • 型号
  • 品牌
  • 封装/批号
  • 数量
  • 地区
  • 日期
  • 说明
  • 询价
  • 产品培训模块:Transient Voltage Suppression (TVS) Diodes
  • 标准包装:800
  • 类别:过电压,电流,温度装置
  • 系列:15KPA
  • 电压 - 反向隔离(标准值):18V
  • 电压 - 击穿:20.11V
  • 功率(瓦特):15000W
  • 电极标记:单向
  • 安装类型:通孔
15KPA18A 数据手册
数据手册 说明 数量 操作
15KPA18A
15KP A17A thru 15KP A280A 1 05024.R10 1/06 www .protekdevices.com POWER TVS COMPONENT Only One Name Means ProT ek’Tion? APPLICA TIONS ? Relay Drives ? Motor (Start/Stop) Back EMF Protection ? Module Lightning Protection ? Secondary Lightning Protection for AC/DC IEC COMPA TIBILITY (EN61000-4) ? 61000-4-5 (Surge): 48A, 8/20μs - L3 (Line-Gnd), L4 (Line-Line) & L1 (Power) FEA TURES ? 15,000 Watts Peak Pulse Power per Line (tp=10/1000μs) ? Unidirectional & Bidirectional Configurations ? Easy Mounting to Printed Circuit Board ? Available in Multiple Voltage Types Ranging From: 17V to 220V ? RoHS Compliant in Lead-Free Versions (Exemption #7) MECHANICAL CHARACTERISTICS ? Molded Case ? Weight 5 grams (Approximate) ? Flammability Rating UL 94V-0 ? Available in Tin-Lead or Lead-Free Pure-Tin Plating(Annealed) ? Solder Reflow Temperature: Tin-Lead - Sn/Pb, 85/15: 240-245°C Pure-Tin - Sn, 100: 260-270°C ? Marking: Logo, Part Number & Date Code ? Positive Terminal Marked with Band - Unidirecti